GAZETA BALLKAN PDF

Gazeta Korrieri eshte nje gazete e mirenjohur ne shtypin shqiptar e cila permban artikuj dhe shkrime nga rajoni dhe bota, lajmet me te fundit nga politika si edhe artikuj interesante nga rubrika sportive, artet , kultura etj. Gazeta Koha Jone Kliko ketu Gazeta Koha Jone eshte nje media e perditshme e pavarur e cila ka bere buje te madhe ne shtypin shqiptar. Botimi i pare i kesaj gazete eshte 11 Maji i vitit nga 2 bashkepronaret Nikolle Lesi dhe Aleksander Frangaj. Ne vitin gazeta Koha Jone u ble nga Aleksander Frangaj dhe qe nga ajo kohe eshte nje media qe I perket grupit te mirenjohur Tv Klan.

Author:Faegrel Voodoorisar
Country:Thailand
Language:English (Spanish)
Genre:Marketing
Published (Last):23 July 2009
Pages:108
PDF File Size:11.16 Mb
ePub File Size:4.42 Mb
ISBN:224-7-76542-611-1
Downloads:42021
Price:Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader:FaugulSeriozisht a ka ndonje gje me te mire se cokollata? Edhe pse ne jemi mbeshtetes te frutave dhe perimeve, ato sigurisht kane konkurence te forte kur behet fjale per cokollaten.

Diabeti eshte nje semundje kronike qe prek menyren sesi trupi kontrollon glukozen, nje lloj sheqeri ne trupin tone. Shumica e njerzve qe vuajne nga diabeti kane tipin 2 te diabetit. Ka rreth 27 milion njerez ne SHBA. Rreth 86 milion njerez te tjere kane prediabetin.

Krijuesit e dietes 3 ditore i kane terhequr njerezit me kete pretendim kaq shume saqe kane sukses te madh neper rrjetet sociale. Kuptohet, cili eshte ai qe nuk do te donte te provonte dicka qe i reklamohet me keto Deficiti i Magnezit Mund te Shkaktoje Rritje Te Stresit, Ankthit dhe Irritimit Po ndiheni ndryshe nga zakonisht dhe nuk keni nje arsye reale pse ndodh kjo E konsideroni veten tuaj nje njeri te shendetshem, me asnje histori semundjesh serioze, megjithate kohet e fundit ndiheni i shuar.

Keto jane arsyet perse duhet te lani rregullisht duart tuaja. Sa e rendesishme eshte higjiena e duarve? Vitamina e energjse Vitamina B12 njihet ndryshe dhe si vitamina e energjise. Ajo ndihmon ne sintezen e AND-se, ne prodhimin e qelizave te gjakut si dhe ne formimin e nervave.

Ajo eshte e rendesishme per nje sistem nervor dhe imunitar te shendetshem. Shumica e njerzve kur degjojne per presionin e larte te gjakut, te njohur ndryshe si hipertension mendojne per nje gjendje shendetesore qe prek vetem te rriturit dhe te moshuarit. Kjo mund te kete qene e vertete ne te shkuaren por ne ditet e sotme, presioni i larte Keni Pire Shume Mbremjen e Kaluar? A ju ka ndodhur ndonjehere te deheni? Me siguri qe po, dhe sigurisht qe nuk eshte nje gje e bukur. Dehja eshte nje gjendje toksike ose ndryshe mund te quhet helmim nga alkoli.

Ajo qe ndoshta nuk keni kuptuar eshte qe kurdohere qe jeni jashte duke bere banjo dielli, duke notuar, duke u marre me kopshtin ose cdo aktivitet tjeter te cilin e beni Yyy- Cfare Gjendet Ne Te Vertet Ne Ujin E Pishines Uji i shnderritshem dhe i kalter si kristal duket shume i mire ne keto dite te nxehta vere.

Por a e dini se ku futeni sa here qe zhyteni ne nje pishine? Si fillim te themi urine edhe fekale. Nese mendoni se klori ju mbron plotesisht nga Teknologjia E Fundit Hololens Nga Mikrosoft Qe Do Te Revolucionarizoje Studimin E Trupit Te Njeriut Mikrosoft ka postuar nje video se si mund te perdoret Hololens, teknologji kjo qe do te ndryshoje menyren se si studentet e mjeksise do te studjojne trupin e njeriut.

Hololens eshte nje kompjuter holografik qe sjell boten digitale ne boten reale. Sipas nje studimi te ri miliona duhanpires qe e konsiderojne veten te shendetshem mund te kene semundje te ndryshme te mushkerise te pa diagnostifikuara me pare. Perdorimi i teknikave te avancuara.

EDD CA GOV TAXREP DE24 PDF

Më kryesoret

.

GERSICK 1991 PDF

Gadishulli Ballkanik

.

A4T TRANSISTOR PDF

Më kryesoret

.

Related Articles